Vianočná Stigi-Trans misia úspešná: Potešili sme deti zo siedmich združení a domovov

Posted by tomas.stegmar
Category:

Tak ako každý rok, aj tento sme sa dočkali. Vianoce, obdarúvanie druhých a radosť v očiach blízkych. Schválne sme spomenuli, že dočkali sme sa MY. Prečo my? Pretože Vianoce sú práve o tom – spraviť radosť niekomu druhému, podeliť sa o úsmev a dobrú náladu. I keď sa možno osobne nepoznáme.

Na Slovensku žiaľ žije množstvo ľudí, ktorí takéto šťastie nemajú. A ešte horšie je, že medzi nimi sú tisíce tých najzraniteľnejších – detí. A keďže nás teší robiť druhým radosť a zároveň sme machri v expresnej preprave tovaru, rozhodnutie pomôcť vôbec nebolo náročné. Rozvoz darčekov južného Slovenska mohol začať…

 

Ježiško potešil stovky detí

Zoznam skontrolovaný, zohnali sme všetko, čo bolo treba. Celkovo sme na Vianoce v roku 2017 pomohli siedmim organizáciám a nemocničným oddeleniam:

 • Detský domov Dedina Mládeže
 • Neonatologická klinika
 • Pediatrická klinika
 • OZ Mapenzi
 • MyMamy, o.z
 • Dobrý Anjel
 • Sólyom Gyermekei

 

Výprava Stigi-Trans mohla začať…

 

 • Detský domov Dedina Mládeže

Ako prvé sme navštívili detičky z Detského domova v Dedine Mládeže pri Kolárove, ktorým sme priniesli množstvo hračiek ale i náučných knižiek. Chceli by sme, aby sa deti vzdelávali, v ich neľahkom živote im to môže pomôcť.

 

 • Dobrý Anjel

Nasledujúci deň sme o štvrtej hodine ráno vyrazili na Popradské pleso za deťmi zo sociálne slabších rodín. V rámci projektu Dobrý anjel pravidelne pomáhame deťom, ktoré nemali v živote toľko šťastia ako ich rovesníci. Podobne ako v prípade detí z Dediny Mládeže, aj do Tatier sme dorazili s kopou hračiek a náučných kníh.

 

 • MyMamy, o.z

Jednou z najviac ohrozených sociálnych skupín sú slobodné mamičky s deťmi. a tak prišli na rad aj veľmi milé panie a slečny z Občianskeho združenia MyMamy, ktoré sa starajú o práve o túto skupinu ľudí. V Prešove prevádzkujú Bezpečný ženský dom – azylové útočisko. Už druhý rok po sebe sme prispeli k tomu, aby deti z tohto domu mali krajšie sviatky. Výborne sme sa porozprávali, zistili sme, čo ich trápi a aké sú ich sny. Určite sa ešte stretneme.

 

 • Neonatologická a Pediatrická klinika

Nezabudli sme ani na úplne najmenších – deťúrence z Neonatologickej a pediatrickej kliniky v Nových Zámkoch. Najviac medzi nimi, teda hlavne medzi ich rodičmi, zabodovali hračky a plienky pre ich malé ratolesti. “Je to pre nás skutočná pomoc. Z vašej strany je to veľká ústretovosť a ochota. Veľmi si to vážime a za detičky ďakujeme,” zneli slová z úst pani doktorky na Neonatologickej klinike, kde sa starajú o najmenšie, čerstvo narodené bábätká.

 

 • OZ Mapenzi

S Občianskym združením Mapenzi, ktoré sa tiež stará o deti zo sociálne slabších rodín, sme okrem vianočných sviatkov spolupracovali aj na Mikuláša, keď sme deťom pripravili sladkého Mikuláša a zabezpečili odvoz darčekov do ich domovov. “Nemôžeme zabudnúť, že úžasní ľudia zo Stigi-Trans pomohli obrovskou vecou – nakúpili balíčky pre 130 detí, krásne hračky pre deti z rodín v núdzi a odviezli vrecia darčekov do Banskej Bystrice, do detského domova,” zneli radostné slová z tábora Mapenzi. Deti tak v podstate využili naše služby špeciálnej prepravy na mieru. 🙂

 

 • Sólyom Gyermekei

Hranice neprekračujeme len v prípade prepravy tovaru. Sociálne slabšie rodiny s deťmi žijú napríklad aj v Rumunsku. Rozhodli sme sa teda, že spríjemníme koniec roka ľuďom zo združenia Sólyom Gyermekei. K tejto organizácii podporujúcej deti sme sa dostali tak trochu náhodou. Jeden z našich vodičov, ktorý tiež pomáha ľuďom v núdzi, spomenul, že je jej členom. Odvtedy zvykneme do Rumunska posielať čižmy a potravinové balíčky plné základných potrieb a ovocia. Dalo by sa teda povedať, že naša túžba pomáhať je bezhraničná.

 

“Svojím konaním by sme radi motivovali aj iné spoločnosti,” prezradil v skratke konateľ Stigi-Trans Tomáš Stégmár.

Koniec – koncov, posúďte sami, z našej vianočnej cesty sme na pamiatku pripravili video.

 

 

 

Vďaka za pomoc patrí aj vám – našim zákazníkom. Bez vás by sa nám sotva podarilo pomôcť toľkým deťom a rodinám.  A uvidíme sa aj v roku 2018 🙂