Mikulášske posedenie Stigi-Trans s deťmi z Mapenzi

Posted by tomas.stegmar
Category:

Hou Hou Hou Mikuláš!

Ako predvoj pred Vianocami prichádza každý rok Mikuláš, jeden z najbľúbenejších sviatkov detí. Rozhodli sme sa preto špeciálne potešiť tie, ktorým sa v živote nedostalo toľko, čo možno ich rovesníkom. Navštívili sme teda mikulášske stretnutie, ktoré zorganizovalo Občianske združenie Mapenzi. Do domu Matice slovenskej v Nových Zámkoch zavítal Mužík v červenom s darčekmi, smiechom a priniesol aj ďalších kamarátov. Stigi-Trans pri tom nesmelo chýbať.

Mikuláš nezabudol ani na deti sociálne slabších rodín, ktoré prišli z viacerých detských domovov. Vďaka spolupráci s OZ Mapenzi sa nám 5. decembra podarilo vybaviť sladkého Mikuláša pre 130 detí. Mapenzi je spolok úžasných ľudí, s ktorými nás spája pocit radosti z robenia radosti deťom. Ale aby sme boli konkrétnejší, toto dobročinné združenie sa stará práve o deti zo sociálne slabších rodín.

Mikuláš bezpečne dorazil domov so Stigi-Trans

Každý si vo svojom balíčku našiel okrem sladkostí aj zdravé ovocie. Na pódiu sme sa ocitli popri hlavných hviezdach, ktorými boli pravdaže deti, aj s tými zo slovenského showbiznisu. Potešiť drobcov prišli aj rapperi Majself, Aless Capparelli, Pil C, tanečná škola Diamonds Academy, producent Peťo Juriga, DJ Danny, spevák Lucius Szikora a ľudovú tvorbu zastupoval novozámocký koledný zbor Ladislava Dráfiho.

A keďže s plným bruchom je svet krajší, na deti z detského domova v Kolárove ale aj v Banskej Bystrici čakal okrem hromady sladkostí aj chutný šalát s rybími prstami a hranolkami. Po skončení posedenia bolo už neskoro, hromady darčekov bolo treba dostať do detských domovov. Tu sme opäť nastúpili my a naši šoféri dopravili bezpečne všetky darčeky svojim majiteľom domov.

“Tak sa tešíme, že druhé deti majú radosť…”

“Rozdať deťom sladkosti a oblečenie je pekná vec. Toto stretnutie malo však hlbší zmysel. Je dôležité ukázať deťom, že nám na nich záleží, chceme, aby boli aj po psychickej stránke v poriadku.”

“Úžasná akcia. Sme tu už druhý rok po sebe a nevieme sa dočkať ďalšieho ročníka.”

Aj tak zneli reakcie zúčastnených priamo na mieste i na facebooku. Mikulášske posedenie dopadlo na výbornú, rozžiarené oči detí boli toho jasným dôkazom. Už sa nevieme dočkať najbližšieho stretnutia.