Preprava tovaru so Stigi-Trans: Bezpečnosť na prvom mieste

Posted by tomas.stegmar
Category:

Problematika bezpečnosti cestnej premávky sa stala neodmysliteľnou súčasťou nášho života, ktorej venujeme náležitú pozornosť. Je jedno, či sa jedná o prepravovaný tovar alebo našich šoférov. Čo sa týka bezpečnosti, vždy musí byť všetko tip-top. V našej prepravnej flotile sa momentálne nachádza 35 vozidiel. Väčšinou sa jedná o vozidlá Iveco a Fiat.

 

Pri starostlivosti o náš vozový park sa riadime viacerými pravidlami. Úplným základom a samozrejmosťou sú servisné prehliadky vozidiel. Tie by sme mohli rozdeliť na pravidelné – plánované a nepravidelné.

 

Bezchybný technický stav našich vozidiel

Plánované servisné prehliadky

Medzi základné veci patria pravidelné servisné prehliadky, ktoré doprajeme našim tátošom každých 40-tisíc kilometrov. To vychádza zhruba na každé dva mesiace ich prevádzky. Tieto servisné intervaly sú predpísané výrobcom vozidla.

Pravidelná prehliadka má pre nás (okrem starostlivosti o vozidlo a bezpečnosť šoféra) aj ďalšiu výhodu – šetríme vlastné náklady, keďže servis v zahraničí je spravidla 3-4-krát drahší než u nás.

Akákoľvek, čo i len menšia, závada je ihneď hlásená našimi šoférmi a po návrate na Slovensko ide auto hneď na prehliadku. Vozidlá kontrolujeme aj po každej jazde v zahraničí – bežnou prehliadkou kontrolujeme, či napríklad niečo nekvapká alebo netečie.  Medzi najčastejšie poruchy môžeme rátať chyby elektroniky, ktorým však nevieme predchádzať.  Technický stav vozidiel kontrolujú i samotní vodiči počas jazdy aj pri jej ukončení.

 

Neplánované servisné prehliadky

Pri neplánovaných prehliadkach sa snažíme, aby sme podľa možnosti obišli všetky možné ´čakačky´ v zahraničí. Pri každom domácom servise tak robíme kompletnú kontrolu vozidla – preveríme všetky hlavné časti auta ako brzdy, náprava či motor. Aj preto sme si na Slovensku dohodli servis, v ktorom sú naše vozidlá kontrolované prednostne.

 

“Každé jedno auto, ktoré splatíme, ide hneď na predaj. My to auto ďalej už nevyužívame. Snažíme sa vždy zabezpečiť nové, spoľahlivé vozidlo, u ktorého je pravdepodobnosť, že nastanú nejaké technické problémy, minimálna. Vekový priemer nášho vozového parku je 1,5 roka, maximálny vek áut, ktoré využívame na prácu je 4 roky.,” hovorí Tomáš Stégmár, majiteľ Stigi-Trans.

Bezproblémové vybavenie v zahraničí

V servise máme autá takmer každý deň, čo je pri veľkosti našej flotily pochopiteľné. Napríklad, naposledy sme tu v Nových Zámkoch servisovali vozidlo – dali sme spraviť diagnostiku motora, menili sme žhaviče a tiež sme zabezpečili bežný servis.

Keďže 95% našich jázd sa odohráva v EÚ, je dobré, že naši partneri Iveco aj Fiat, majú servisne pokrytú celú Európsku úniu. Ak sa stane dáka nepríjemnosť v zahraničí, využívame práve asistenčné služby dohodnutého servisu. Ako ďalší príklad môžeme uviesť situáciu z minulého týždňa, keď sme servisovali auto v Nemecku. Behom hodiny sme našli servis, ktorý bol vzdialený len 30 kilometrov. Takže nebol žiaden problém.

Ak sa porucha v zahraničí nedá okamžite opraviť na mieste, naši špeditéri zabezpečia druhé vozidlo, do ktorého sa tovar preloží. Ak je možnosť, že zákazník počká, tak auto pošleme do servisu. Väčšinou to však riešime náhradným vozidlom. Na okolí takmer vždy nejaké máme.

 

“Naše autá nemôžu stáť. Ak stojí, nezarábame my, ani naši šoféri a navyše je zákazník nespokojný. Alfou a omegou je, aby auto bolo v 100% technickom stave.”

 

Vždy hľadáme tie najlepšie možnosti na trhu

Pri nákupe vozidiel sa riadime trhovými požiadavkami a niekoľkými zásadami, ako sú napr. recenzie jednotlivých výrobcov, kto má najlepšiu odozvu u zákazníkov, kto má najlepšiu servisnú sieť v Európe.  Najlepšou prevenciou je nízky vek vozového parku. Pravidelne preto investujeme do nákupu nových vozidiel. Vždy kupujeme čisto nové autá, často na objednávku podľa špecifickej výbavy.

Naši servisní partneri Agrotec (BMC) Iveco v Nitre a NZ Services s.r.o. v Nových Zámkoch sú vždy pripravení so servisnými dielmi, ktoré používame. Do konca roka 2017 plánujeme ešte nákup troch vozidiel – pribudnú dve autá Iveco a jeden Fiat. Na druhú stranu, dve autá chceme ešte do konca roka predať. V roku 2018 chceme prikúpiť ďalších 10 áut. Je dôležité, aby sme disponovali autami, ktoré je možno bez problémov servisovať všade v Európe.

 

“Ak nedokážeme vyhovieť zákazníkovi kvôli poruche auta, máme zlý pocit, že sme nedokázali splniť našu úlohu. Preprava je totiž náš život a máme ju v krvi. Finančná pokuta za meškanie je pre nás v takomto prípade najmenší problém.”

 

Myslíme aj na našich šoférov

 

V neposlednom rade ide o pohodlie našich šoférov. Aj oni sú ľudia a preto majú nárok na slušné a pohodlné odpočívanie. Podľa toho pri nákupe autá vyberáme. Chceme, aby naši šoféri mohli pracovať v pohodlí. Všetci majú k dispozícii GPS, tempomat, nezávislé kúrenie, klimatizáciu, odpružené sedadlá, posteľ a po novom už aj parkovacie senzory.